Mesto Košice - poprosím investovať finančné prostriedky rozumne!
02.08.2022
Mesto Košice - poprosím investovať finančné prostriedky rozumne!

V Košiciach v areáli gymnázia Kpt. Jaroša pribudne nové hokejbalové ihrisko - prišla mi včera správa cez facebook. Dokonca s dažďovou záhradou :) Ďalšie nové hokejbalové ihrisko? V Košiciach už máme dve. Jedno v areáli ZŠ Trebišovská vybudované ešte v 90 rokoch a jedno v areáli Aréna Sršňov pri ZŠ Drábova, ktoré bolo vybudované len nedávno. Pred rokom mesto Košice jedno hokejbalové ihrisko z dôvodu nevyťaženosti a chátrania zrušilo na ZŠ Laca Novomeského. Fotky zrušeného ihriska na ZŠ Laca Novomeského tu radšej nedávam ako vyzeralo po piatich rokoch.

A opäť ide mesto Košice stavať ďalšie? V areáli školy? Znovu sa ozve p. riaditeľka školy. "P. Mergleský, berte si ho na starosť. Ja na to nemám čas ani energiu." - Nemám slov. 

Ste nepoučiteľní. Rozflakávate peniaze na projekty, ktoré sa po 5 rokoch spláchnu do koša. Neberte ma prosím v zlom, ja som za budovanie športovísk, ale jedno hokejbalové ihrisko s parametrami aj na extraligu  na ZŠ Drábova na sídl. KVP už stojí viac ako 4 roky. Využité je tak na 10% max. Ak môžem poradiť. Aby sme sa niekam opäť posunuli. Peniaze čo chcete investovať do výstavby nového hokejbalového ihriska dajte radšej náborovým pracovníkom a trénerovi, ktorí vám na to ihrisko pritiahnu deti a budú sa im celoročne venovať. Prihoďte radšej deťom v hokejbalovom klube prachy na naftu, aby mohli vycestovať mojou zdarma zapožičanou dodávkou (prachy na autobus prenájom si nemôžu dovoliť) za svojimi súpermi mimo Košíc, lebo tu v Košiciach už iné hokejbalové kluby pri tej vašej ,,finančnej podpore,, nefungujú. Dajte tie prachy radšej telocvikárom, aby na to ihrisko s deťmi chceli vo voľnom čase chodiť. Dajte radšej tie prachy p. riaditeľke na ZŠ Drábova, aby počas hokejbalového turnaja detí od družstiev nevyberala prachy za prenájom šatní. Dajte časť tých prachov radšej na odstránenie grafitty a vymaľovanie striedačiek na súčasnom ihrisku ZŠ Drábova. Príp. tam vybudujte tribúnu na sedenie pre divákov, aby sme počas extraligového hokejbalového zápasu dvojhodinový zápas nesledovali na stojáka, lebo v starej stodole na zimáku v 93 roku som tak naposledy stál a už sme v 2022.

Lebo to bude opät len ďalšie ihrisko, ktoré nám tu bude po rokoch chátrať.

Lebo jedna vec je ho postaviť a druhá vdýchnuť mu život.

Ja chápem, že je krajšie sa vyfotiť pri strihaní pásky, ale nikam to potom nevedie.

MESTO KOŠICE!
PROSÍM ZAČAŤ POUŽÍVAŤ ZDRAVÝ SEDLIACKY ROZUM.

Marek Mergleský, Aréna Sršňov


Sponzori