Naši druháci odohrali svoj prvý ozajstný hokejový zápas vo svojej kariére!!!
30.10.2019
Naši druháci odohrali svoj prvý ozajstný hokejový zápas vo svojej kariére!!!

Mám radosť z našich druháčikov v našom hokejovom klube HK Sršne Košice. Tešil som sa dva roky na tento deň. Poďme však pekne po poriadku.

Keď po prvýkrát príde tento malý človiečik na štadión, najprv sa rozkukáva. Povie si, čo je to tá hokejová šatňa? Ahaa, tu sa asi prezliekajú hokejisti. Potom uvidí rolbu, to autíčko kvôli ktorému chodí na štadión vždy o polhodinu skôr, aby ho mohol zhliadnuť. Obuje si po prvýkrát korčule, má však problém v nich chodiť čo i len po chodbe. Keď to nevzdá, skúsi to hneď aj na ľade. Nie je to sranda, povie. O týždeň je tu však znovu. Ujo tréner ho povzbudzuje. Teší sa z puku, z hokejovej bránky. Chce sa baviť, chce strieľať góly a chce dvíhať ruky nad hlavu. Dva roky ho tu pozorujem, ako si po tréningu ešte na vonkajšom ihrisku strieľa na bránku, lebo na ľade vraj málo toho bolo.

Postupne sa mení z chodiaceho ,,sršňa,, na korčuľujúceho a strieľajúceho svoje prvé góly. Na ten deň, keď to má možnosť ukázať  svojmu súperovi, svojmu trénerovi, rodičom aj svojej babke a dedkovi sa nezabúda. A ten deň nadišiel práve túto sobotu 26.10.2019. Keď nás oslovil hokejový klub Penguins Prešov, či by naši druháčikovia nezahrali svoj prvý zápas vo svojej kariére, neváhal som ani sekundu a prikývol som. Také niečo sa neodmieta. Prvý ozajstný hokejový zápas  so živým ujom rozhodcom som si nemohol nechať ujsť ani ja a už od 6:00 hod. v sobotu ráno som stepoval na štadióne v Aréne Sršňov a chystal sršňovské hokejové dresy a štucne, svetielka a blikačky (lebo bez toho to u nás v Aréne Sršňov nejde).

Výsledok v tomto prípade nebol zaujímavý. Podstatné je, že sa deti tešili a užili si to ako sa patrí.

Prvý zápas našich druháčikov sme zvládli na výbornú a ja sa teším, že máme ďalší ročník detí , ktorí, pevne verím, budú míľovými krokmi aj naďalej napredovať.  Chcem sa touto cestou poďakovať okrem našich trénerov aj naším mamičkám, ktoré pripravili aj malé pohostenie pre našich malých veľkých hokejistov. Fotky z tejto vydarenej akcie nájdete v našej galérií na tomto mieste.

Marek Mergleský


Sponzori