Pán JARČUŠKA, VÁŽIM SI VÁS AKO ODBORNÍKA – INFEKTOLÓGA, ALE NEZAVÁDZAJTE VEREJNOSŤ
20.10.2020
Pán JARČUŠKA, VÁŽIM SI VÁS AKO ODBORNÍKA – INFEKTOLÓGA, ALE NEZAVÁDZAJTE VEREJNOSŤ.

V sobotu 17. októbra bol v Košických novinách zverejnený článok, kde Košický infektológ p. Jarčuška píše, citujem:

Upozornil, že koronavírus má na zimnom štadióne veľmi dobré podmienky na šírenie: „Tento vírus sa šíri optimálne v rozmedzí teplôt 5 až 15 stupňov Celzia a pri vyššej vlhkosti. Podmienky na zimnom štadióne sú preto pre jeho šírenie veľmi dobré."

Vážený pán Jarčuška, vážim si Vás ako odborníka na infektológiu, ale poprosím vás, nezavádzajte verejnosť svojimi vyhláseniami. V prvom rade by ste si veci mal naštudovať, až tak robiť závery.

Píšete, že optimálne podmienky na šírenie vírusov sú na zimných štadiónoch, kde sa teplota v hale pohybuje od + 5 do + 15C. Posielam vám aktuálne foto z dnešného dňa 21.10.2020. Teplomer v hale na zimnom štadióne nám ukazuje 3 C.

A to máme ešte len polovicu októbra. Už o mesiac tu bude len 1C a v decembri ideme už na -1C. Od spustenia prevádzky štadióna, čo je už 5 rokov, si robíme presné merania a teplotu nad 5C sme zaznamenali jedine v júli pri najväčších horúčavách, keď je vonku 36C a v tom čase nás ľudia veľmi neobľubujú, až na pár pacientov, pretože v tom čase, sú už na letných kúpaliskách. Svoje by o tom vedeli rozprávať košické krasokorčuliarky, ktoré pre chladné prostredie v našej hale, ju práve preto neobľubujú. Taktiež by o tom vedel rozprávať môj syn. Keď sa ma minule pýtal, prečo som ho ako malého 6 ročného chlapca prihlásil na hokej, tak som mu vysvetlil, že to bolo na podnet detskej všeobecnej lekárky. Kedže bol silný alergik a suché prostredie mu robilo problémy s kašlom a zahlieňovaním (mali sme stavy, keď už domáce zvlhčovače nezaberali a spávali sme v kúpeľni pri napustenej vani), tak mi poradila, aby sme skúsili hokej. V priebehu dvoch rokov sa problémy stratili, dnes má 16 rokov a je z neho zdravý človek.

Kedykoľvek Vás pozývam na návštevu k nám na zimný štadión Aréna Sršňov, kde vám veľmi rád poskytnem ďalšie info.

S úctou, Marek Mergleský


Sponzori