Konzultačné hodiny s predsedom HK Sršne Košice

Vážení rodičia detí z nášho klubu,

náš klub prechádza stále počiatočným obdobím fungovania a veci sa neustále vyvíjajú vpred. Kedže sú vaše deti zaregistrované v našom hokejovom klube a tiež tak ako ja (som tiež rodič hráča v našom klube) riešite budúcnosť svojich detí, rozhodol som sa, že vám budem max. nápomocný a pomôžem vám  zorientovať sa v systéme hokej - škola a poskytnúť vám čo najviac informácií. Preto pre tieto pre každého potrebné informácie, zriaďujem konzultačné  hodiny a to každý utorok  v čase od 16:35 do 17:30 hod. v priestoroch Arény Sršňov v Sršeň Caffe.

Budem rád, ak sa na mňa s vašimi podnetmi obrátite, aby sme tento náš maličký klub posúvali stále vpred.

Ďakujem vám,
Marek Mergleský

Hokejová prípravka 1

Vitajte na podstránke kategórie Hokejová prípravka 1 hokejového klubu HK Sršne Košice. Na tomto mieste nájdete všetky dôležité informácie o tejto kategórií, hráčoch, tréningoch či tréneroch.

Ak máte otázky, kontaktujte nás na info@arenasrsnov.sk alebo telefonicky: Marek Mergleský, predseda klubu 0905 622 145. Vedúca družstva: Lenka Suraničová – 0908 850 135, mail: lenka.suranicova@gmail.com

Tréningy
Ako na prvý tréning ?

Stačí prísť, v čase tréningov, na náš domovský zimný štadión Aréna Sršňov na Drábovú ulicu č. 3 na sídlisku KVP v Košiciach. Odporúčame prísť minimálne 20 minút pred začiatkom tréningu. Idete priamo do šatne, kde dieťaťu zaviažete korčule a ide sa ľad. Treba si doniesť zo sebou korčule, zimné rukavice a prilbu (stačí cyklistická, lyžiarska). Dieťa má prvé tri tréningy zdarma. Keď sa vám bude páčiť, pred najbližším tréningom kontaktujte p. Mergleského na tel. č.: 0905 622 145 alebo na , ktorý vám dá prihlášku. Záujemcovia sa môžu hlásiť každý utorok od 16:35 do 17:30. 

Zapožičanie výstroje
Zo strany klubu je možné zapožičať kompletnú hokejovú výstroj bezplatne. Konkrétne korčule, hokejovú prilbu, hokejku, holené chrániče, náplecníky, laketňáky, nohavice, rukavice a tašku. Záujemcovia hláste sa každý utorok v čase od 15:30 do 16:30 hod. u p. Mergleského na t.č.: 0905 622 145. Hokejová výstroj je veľkosťou vhodná pre dieťa od 4 do 8 rokov.

Platba za činnosť

Príspevok na športovú činnosť klubu HK Sršne Košice  je určený nasledovne:

Poplatok 2018/2019 HP1 - 35.00 €/mesačne

Platbu vyberá vedúci družstva k 15.dňu aktuálneho mesiaca. Vedúca družstva: Lenka Suraničová – 0908 850 135, mail: lenka.suranicova@gmail.com

Ak dieťa začne so športovou prípravou počas sezóny, zaplatí alikvotnú časť za tú časť sezóny, počas ktorej absolvuje športovú prípravu.

V prípade, že klub navštevujú dvaja súrodenci, tak má rodič nárok na zľavu z členského poplatku. Zľavu vo výške 50 % z členského poplatku si rodič uplatní na mladšie dieťa.

UPOZORNENIE: Platba za športovú činnosť je nevratná, s výnimkou prípadov dlhodobej PN potvrdenej lekárom (viac ako 2 mesiace). V prípade, že platba nebude uhradená ani v náhradnom termíne do 5 kalendárnych dní odo dňa splatnosti, po upozornení trénerom príslušnej kategórie môže klub pristúpiť k dočasnému obmedzeniu športovej činnosti pre hráča/hráčku.

Hráči

1. Adamčík Sofia
2. Bednar Aleš
3. Bilous Kiril
4. Borovský Teo
5. Bubelíny Tadeáš
6. Bujňak Patrik
7. Danko Patrik
8. Dzuria Milan Michal
9. Dzurik Jaroslav
10. Fejsak Adam
11. Guba Samuel
12. Hanigovský David
13. Hegeduš Samuel
14. Hovanec Michal
15. HriczkoIvanSimeon
16. Ivan Timon
17. Ivanko Matúš
18. Korl Marcus
19. Kováč Eduard
20. Krasnovský Timur
21. Kurtova Sofia
22. Labuda Martin
23. Lorinc Filip
24. Molnár Jozef
25. Oboril Timur
26. Olexik Filip
27. Onderko Filip
28. Pagáč Alexander
29. Paňák Richard
30. Pradeniak Filip
31. Rak Oliver
32. Ruščák Julius
33. Sabo Jurgen
34. Sabol Adrián
35. Sedlák Simon
36. Semjan Richard
37. Smutka Boris
38. Suranič Martin
39. Takáč Richard
40. Tarca Alexander
41. Telepun Martin
42. Tomčovčík Lukáš
43. Tulušák Lukáš
44. Turis Darius
45. Vaľa Christoper
46. Zeleňák Oliver

Tréneri
Vedúci družstva
Hokejová výstroj

Hokejová výstroj je základným predpokladom preto, aby hráč alebo brankár mohli plnohodnotne hrať ľadový hokej. V HK Sršne Košice sa pre hráčov odporúčajú klubové farby - žltá, čierna, sivá a biela.

            


V prípade, že máte záujem pre deti zakúpiť dres HK Sršne Košice, prosíme uveďte meno, číslo dresu a veľkosť postavy. Taktiež uveďte kontakt na mobil a vaše meno. Tieto údaje nám posielajte na info@arenasrsnov.sk. Cena dresu je 35 Eur. Taktiež si viete objednať aj štucne HK Sršne Košice - cena 12 Eur/ks. Viac našich vecí nájdete aj v Obchode HK Sršne Košice

HRÁČ

 1. prilba s mriežkou (combo) 
 2. chránič ramien
 3. chrániče lakťov
 4. rukavice
 5. nohavice
 6. chrániče holení
 7. korčule
 8. hokejka
 9. suspenzor s podväzkovým pásom
 10. ribano
 11. štucne
 12. chránič krku
 13. hokejová taška

BRANKÁR

 1. brankárska maska (prilba s mriežkou)
 2. chránič krku
 3. plastrón (chránič trupu a paží)
 4. lapačka
 5. vyrážačka
 6. nohavice
 7. betóny (chrániče nôh)
 8. brankárske korčule
 9. brankárska hokejka
 10. suspenzor
 11. chrániče kolien
 12. ribano
 13. štucne
 14. hokejová taška

Zapožičanie výstroje
Zo strany klubu je možné zapožičať časť hokejovej výstroje bezplatne. Konkrétne holené chrániče, náplecníky, laketňáky, nohavice, rukavice a tašku. Záujemcovia hláste sa každý utorok v čase od 15:30 do 16:30 hod. u vedúceho hokejovej predprípravky 0-1 u p. Daru 0903 893 870. Hokejová výstroj je veľkosťou vhodná pre dieťa do 7 rokov.

Často kladené otázky

Prečo hrať hokej?

Hokej je na Slovensku najobľúbenejší kolektívny šport. Nebolo to tak dávno, čo naši hokejisti na čele s Petrom Bondrom, Mirom Šatanom či so Žigom Pálffym priniesli domov pohár majstrov sveta a zlaté medaily. Potrebujeme ich nástupcov a možno jedným z nich budeš raz aj ty. Na druhej strane je hokej skvelý spôsob, ako aktívne využiť voľný čas. Naučí ťa žiť v kolektíve, podriadiť svoje osobné záujmy záujmom kolektívu. Hokej ti umožní aktívny pohyb, čo dnes deťom zväčša chýba. Spoznáš nových kamarátov, spoznáš nové mestá na Slovensku, ale aj v zahraničí. A zažiješ skvelý pocit radosti zo strelených gólov, z víťazných zápasov či zo získaných medailí. Tak neváhaj, vyplň prihlášku a pridaj sa k nám!!!

Musím vedieť korčuľovať?

Nemusíš vedieť korčuľovať. V každom klube sú skúsení tréneri, ktorí ťa naučia prvé kroky na ľade. V každom klube majú tiež rôzne prípravky a žiacke družstvá, aby vedeli dieťa zaradiť medzi výkonnostne porovnateľné deti.

Je hokej zábava?

Hokej je skvelá zábava. Si na ihrisku, v telocvični so svojimi kamarátmi, trénujete, hráte zápasy, tréneri vymýšľajú rôzne súťaže. Samozrejme, na začiatku je to hlavne o tom, aby sa dieťa naučilo korčuľovať a zvládať základné pohybové aktivity, ktoré bude potrebovať pri hre. A pravidelná pohybová aktivita, samozrejme, smeruje k zdravému vývinu každého dieťaťa.

Môžu hrať hokej aj dievčatá?

Samozrejme! Naše hokejistky hrali v top kategórii majstrovstiev sveta a na olympijských hrách, takže budeme radi, keď sa nájdu nasledovníčky aj v ženskej kategórii.

Prečo sa musím v klube registrovať?

Registrácia je podmienkou k tomu, aby sa každý hráč/hráčka mohol/-a aktívne zapojiť do súťaží, ktoré organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Registrujú sa deti po dovŕšení 6 roku života. Registračná povinnosť je zavedená preto, aby kluby  stabilizovali svoju členskú základňu, čo je prvý predpoklad rozvoja všetkých vekových kategórií v klube a zvýšenie konkurencie v rámci slovenského hokeja.  

Je hokej drahý šport?

Kluby na Slovensku dnes požičiavajú výstroj alebo jeho časť pre začínajúcich hráčov bezplatne. Treba mať len hokejku a vlastné korčule. Poplatky v kluboch za tréningy sú rôzne a pohybujú sa väčšinou medzi 40 – 60 EUR za mesiac.

Aké veci potrebujem na hokej?

Na začiatok ti stačí hokejka, korčule a chuť a vôľa začať. Ostatné časti výstroja sú v kluboch väčšinou k dispozícii na zapožičanie.

Je hokej ťažký šport?

Hokej je hlavne všestranný šport. Hokej naučí dieťa koordinácii pohybov, rýchlosti, fyzickej a psychickej odolnosti, hokej tiež buduje všeobecnú športovú pripravenosť dieťaťa. Na začiatku je to skôr zábava ako ťažký šport.

Koľko musím mať rokov?

Ideálny vek na začiatok je 5 – 7 rokov, ale napríklad Peter Bondra začal hrávať hokej ako 10-ročný, takže hoci má dieťa viac rokov, dvere má otvorené.

Akú dlhú hokejku potrebujem?

Ideálna dĺžka hokejky je taká, že keď si ju stojaci hráč (na korčuliach) postaví pred seba, siaha mu medzi bradu a konček nosa.

Dostanem aj pekný dres?

Samozrejme, kluby deťom zapožičajú dresy, v ktorých trénujú a hrajú zápasy.

Môžem hrať aj s kamarátmi?

Samozrejme, priveď so sebou na štadión aj svojich kamarátov, nech máte čím viac zábavy!

Prečo má brankár iný výstroj?

Výstroj každého hráča je zhotovený presne na účely, ktoré hráč na ľade plní. Útočníci a obrancovia majú výstroj prispôsobený tomu, že potrebujú byť na ľade obratní a rýchlo korčuľujúci. Brankár má špeciálny výstroj, aby bol schopný zabrániť čo najväčšiemu počtu gólov, ale tiež aby ho neobmedzoval v pohybe a obratnosti.

Zdroj: http://www.detinahokej.sk,  Slovenský zväz ľadového hokeja a HK Sršne Košice

Zaujímavé články, názory

Názor rodiča: Prečo toľko investujem do športu pre svoje deti ?

Názor odborníka: Hokej sa hrá ľahko...........z tribúny

Sponzori