Hokejová prípravka - začiatočníci

Vitajte na podstránke, kategórie Hokejová prípravka - začiatočníci, hokejového klubu HK Sršne Košice. Na tomto mieste nájdete všetky dôležité informácie o tejto kategórií, hráčoch, tréningoch či tréneroch. Ak máte otázky, kontaktujte nás na info@arenasrsnov.sk alebo telefonicky: Marek Mergleský, predseda klubu 0905 622 145.

Ďalšie informácie

Tešíme sa, že ste spolu s vaším synom – dcérou  prejavili záujem o učenie základov korčuľovania a hokej na našom zimnom štadióne Aréna Sršňov.

TRÉNINGY:

Na prvý tréning kľudne príďte aj s dieťaťom, ktoré doteraz nikdy nestálo na korčuliach.

Tréningy počas sezóny budú prebiehať od septembra 2021 do mája 2022 vždy v stredu od 16:45 do 17:45 a v sobotu od 09:30 do 10:25 hod. Tréningy vedú naši skúsení tréneri – trénerky s dlhoročnou praxou.

POPLATOK ZA TRÉNINGY:

Prvé tri tréningy máte zdarma. Poplatok za ďalšie tréningy je 50 Eur mesačne. V prípade, že naše tréningy navštevuje aj mladší súrodenec, tak má mladší súrodenec zľavu a platí 40 Eur mesačne.

Prosíme, pred každým tréningom sa hlásiť  do dochádzky hokejovým klubom poverenej osobe, ktorá sa nachádze pri pulte smerom k ľadovej ploche.

NA PRVÝ MESIAC TRÉNINGOV KORČULE, PRILBA, HOKEJKA:

Zo strany nášho hokejového klubu HK Sršne Košice je pre záujemcov už pred prvým tréningom možné bezplatne zapožičať korčule, hokejku a prilbu. Túto výstroj si viete zapožičať u p. Mergleského 0905 622 145 priamo na zimnom štadióne pred tréningom. Nájdete ho v sklade medzi šatňou 1 a 2 vždy  45 minút pred začiatkom tréningu. Po tréningu nám túto výstroj nemusíte vraciať, užívate ju až dovtedy, pokiaľ vám je veľkosťou dobrá. V prípade, že by ste sa tréningov nezúčastňovali, prosíme o jej okamžité vrátenie ( kontakt: Marek Mergleský – 0905 622 145 ), aby sme ju mohli zapožičať ďalším záujemcom.

Deťom odporúčame na prvý tréning zaobstarať korčule, hokejku, prilbu, otepľovačky a zimné rukavice. Prilba stačí aj lyžiarska, na hokejku je dobré si napísať meno, aby sa nevymenila s niekým. Korčule si zapožičajte radšej veľkosťou menšie ako väčšie. Ako hovoria bratia Češi, aby ste nebruslili v bagančatech J.

PO MESIACI PRAVIDELNÉHO TRÉNINGU KOMPLETNÁ HOKEJOVÁ VÝSTROJ:

Po mesiaci pravidelného zúčastňovania sa tréningov, odporúčame zapožičať si z nášho klubu ďalšiu hokejovú výstroj. Hokejovú výstroj – hokejový set ( holenné chrániče, nohavice, náplecníky, laketňáky a hokejové rukavice ) vám poskytne p. Mergleský - 0905 622 145 v čase konania tréningov hokejovej prípravky HP 0 za poplatok 20 Eur ročne a užívate ju až pokiaľ vám je veľkosťou dobrá.

Hokejové sety máme v troch veľkostiach a to S ( 4-5 rokov ), M ( 5-6 rokov ) a L ( 7-8 rokov). Súčasťou setu nie sú štucne,ribano a hokejový dres SRŠNE – zakúpite ich u p. Mergleského v cene štucne 10 Eur ( k bielej sade dresu biele štucne, k čiernej sade čierne štucne, ribano – spodné prádlo so suchým zipsom, na ktorý uchytávate štucne za 15 Eur  a hokejový dres. Odporúčame dieťa obliecť do výstroje a na začiatok namiesto hokejového dresu dať vetrovku, na ktorú uchytíte laketňáky. Náplecníky pod vetrovku nedávať.

Pripravujeme inštruktážne video ako si správne obliekať hokejovú výstroj. Už čoskoro ho nájdete na našej stránke http://www.arenasrsnov.sk

HOKEJOVÝ DRES HK SRŠNE KOŠICE:

Dres HK Sršne Košice s vlastným menom a číslom  si viete v cene 35 Eur objednať u p. Mergleského 0905 622 145  príp. na mail. adrese info@arenasrsnov.sk

Dodanie dresu je cca. 3 týždne a platí sa 35 Eur až po dodaní dresu. Stačí nahlásiť farbu dresu ( biela príp. čierna sada ), meno na dres (dáva sa meno dieťaťa, nie priezvisko ), číslo na dres a zanechať na seba kontakt na mobil aj s priezviskom kto objednáva.

Veľkosť dresu. Odporúčame riadiť sa vekom dieťaťa. Ak má dieťa 5 rokov, navrhujeme dres na 6-7 ročného, aby mu bol aspoň dve sezóny dobrý. Ak má dieťa 6 rokov, navrhujeme dres na 7-8 ročné dieťa.

SÚŤAŽ:

Už pred prvým tréningom odporúčame dieťaťu v tovarovom automate zakúpiť preukaz hokejistu v cene 0,50 centov. Dieťa na konci každého tréningu obdrží od p. Mergleského samolepku s číslom tréningu, ktorú si nalepí do preukazu hokejistu. Na konci mesiaca, každý kto má nalepené nálepky všetkých tréningov za daný mesiac, preukaz odovzdá p. Mergleskému a ten ho zaradí do žrebovania. Žrebujeme vždy na prvom tréningu v novom mesiaci.

Prvá cena je hokejka v hodnote 50 Eur, druhá cena sršňovská  zimná čiapka a tretia cena samolepky sršňovské čísla.

SRŠŇOVSKÁ MENOVKA NA PRILBU:

Na prilbu si na prednú časť nalepte sršňovskú samolepku, kde napíšete meno dieťaťa, aby tréner vedel ako sa volá. Samolepku, do ktorej vypíšete meno dieťaťa, si viete zakúpiť na zimnom štadióne  v tovarovom automate v cene 0,50 centov. Fiksu na napísanie mena vám poskytne p. Mergleský.

ROZDELENIE DETÍ DO SKUPÍN:

Deti na tréning sú rozdelené trénermi do skupín podľa pokročilosti. V prípade, že máte dojem, že by dieťa už malo byť v skupine s väčšou pokročilosťou, kontaktujte Mareka Mergleského  a s trénermi to posúdime.

V prípade ďalších info vám ich veľmi rád z prvej ruky poskytne náš predseda hokejového klubu  Marek  Mergleský - 0905 622 145  príp. 

 Prajeme vám a vášmu dieťaťu pekné  športové zážitky v Aréne Sršňov J.

Konzultačné hodiny s predsedom HK Sršne Košice

Vážení rodičia detí z nášho klubu,

náš klub prechádza stále počiatočným obdobím fungovania a veci sa neustále vyvíjajú vpred. Keďže sú vaše deti zaregistrované v našom hokejovom klube a tiež tak ako ja (som tiež rodič hráča v našom klube) riešite budúcnosť svojich detí, rozhodol som sa, že vám budem max. nápomocný a pomôžem vám  zorientovať sa v systéme hokej - škola a poskytnúť vám čo najviac informácií. Preto pre tieto, pre každého, potrebné informácie zriaďujem konzultačné hodiny a to každú stredu o 16:45 v priestoroch Arény Sršňov v Sršeň Caffe.

Budem rád, ak sa na mňa s vašimi podnetmi obrátite, aby sme tento náš maličký klub posúvali stále vpred.

Kontakt: 0905 622 145,

Ďakujem vám,
Marek Mergleský

Ako na prvý tréning ?

Stačí prísť, v čase tréningov, na náš domovský zimný štadión Aréna Sršňov na Drábovú ulicu č. 3 na sídlisku KVP v Košiciach. Odporúčame prísť minimálne 20 minút pred začiatkom tréningu. Idete priamo do šatne, kde dieťaťu zaviažete korčule a ide sa ľad. Treba si doniesť zo sebou korčule, zimné rukavice a prilbu (stačí cyklistická, lyžiarska). Dieťa má prvé tri tréningy zdarma. Keď sa vám bude páčiť, pred najbližším tréningom kontaktujte p. Mergleského na tel. č.: 0905 622 145 alebo na info@arenasrsnov.sk, ktorý vám dá prihlášku. Záujemcovia sa môžu hlásiť na tréning každú stredu o 16:45 a v sobotu o 9:30.

Zapožičanie výstroje
Zo strany klubu je možné zapožičať kompletnú hokejovú výstroj. Konkrétne korčule, hokejovú prilbu, hokejku, holené chrániče, náplecníky, laketňáky, nohavice, rukavice a tašku. Záujemcovia hláste sa každú stredu o 16:45 a v sobotu o 9:30 hod. u p. Mergleského na t.č.: 0905 622 145. Hokejová výstroj je veľkosťou vhodná pre dieťa od 4 do 8 rokov.

Platba za činnosť

Sezóna začína 1.9.2021 a trvá do konca apríla 2022.

Príspevok na športovú činnosť klubu HK Sršne Košice je pre sezónu 2021/2022 vo výške 50EUR/mesiac. Platbu je potrebné uhradiť stále počas prvej hodiny v mesiaci vedúcemu skupiny.

V prípade, že klub navštevujú dvaja súrodenci, tak má rodič nárok na zľavu z členského poplatku. Cena po zľave pre mladšieho súrodenca je vo výške 40EUR/mesiac.

Tréningy


Hokejový výstroj

Hokejový výstroj je základným predpokladom preto, aby hráč alebo brankár mohli plnohodnotne hrať ľadový hokej. V HK Sršne Košice sa pre hráčov odporúčajú klubové farby - žltá, čierna, sivá a biela.

V prípade, že máte záujem pre deti zakúpiť dres HK Sršne Košice, prosíme uveďte meno, číslo dresu a veľkosť postavy. Taktiež uveďte kontakt na mobil a vaše meno. Tieto údaje nám posielajte na . Cena dresu je 35 Eur. Termín dodania je do troch týždňov. Taktiež si viete objednať aj štucne HK Sršne Košice - cena 12 Eur/ks. Viac našich vecí nájdete aj v Obchode HK Sršne Košice

HRÁČ

 1. prilba s mriežkou (combo)
 2. chránič ramien
 3. chrániče lakťov
 4. rukavice
 5. nohavice
 6. chrániče holení
 7. korčule
 8. hokejka
 9. suspenzor s podväzkovým pásom
 10. ribano
 11. štucne
 12. chránič krku
 13. hokejová taška

Zapožičanie výstroje
Zo strany klubu je možné zapožičať časť hokejovej výstroje za poplatok vo výške 20 EUR/sezóna. Konkrétne holené chrániče, náplecníky, laketňáky, nohavice, rukavice a tašku. Záujemcovia hláste sa každú stredu v čase od 15:30 do 16:30 hod. a tiež v sobotu od 8:30 do 09:20 u p. Mergleského: 0905 622 145. Hokejová výstroj je veľkosťou vhodná pre dieťa do 7-8 rokov.

Často kladené otázky

Prečo hrať hokej?

Hokej je na Slovensku najobľúbenejší kolektívny šport. Nebolo to tak dávno, čo naši hokejisti na čele s Petrom Bondrom, Mirom Šatanom či so Žigom Pálffym priniesli domov pohár majstrov sveta a zlaté medaily. Potrebujeme ich nástupcov a možno jedným z nich budeš raz aj ty. Na druhej strane je hokej skvelý spôsob, ako aktívne využiť voľný čas. Naučí ťa žiť v kolektíve, podriadiť svoje osobné záujmy záujmom kolektívu. Hokej ti umožní aktívny pohyb, čo dnes deťom zväčša chýba. Spoznáš nových kamarátov, spoznáš nové mestá na Slovensku, ale aj v zahraničí. A zažiješ skvelý pocit radosti zo strelených gólov, z víťazných zápasov či zo získaných medailí. Tak neváhaj, vyplň prihlášku a pridaj sa k nám!!!

Musím vedieť korčuľovať?

Nemusíš vedieť korčuľovať. V každom klube sú skúsení tréneri, ktorí ťa naučia prvé kroky na ľade. V každom klube majú tiež rôzne prípravky a žiacke družstvá, aby vedeli dieťa zaradiť medzi výkonnostne porovnateľné deti.

Je hokej zábava?

Hokej je skvelá zábava. Si na ihrisku, v telocvični so svojimi kamarátmi, trénujete, hráte zápasy, tréneri vymýšľajú rôzne súťaže. Samozrejme, na začiatku je to hlavne o tom, aby sa dieťa naučilo korčuľovať a zvládať základné pohybové aktivity, ktoré bude potrebovať pri hre. A pravidelná pohybová aktivita, samozrejme, smeruje k zdravému vývinu každého dieťaťa.

Môžu hrať hokej aj dievčatá?

Samozrejme! Naše hokejistky hrali v top kategórii majstrovstiev sveta a na olympijských hrách, takže budeme radi, keď sa nájdu nasledovníčky aj v ženskej kategórii.

Prečo sa musím v klube registrovať?

Registrácia je podmienkou k tomu, aby sa každý hráč/hráčka mohol/-a aktívne zapojiť do súťaží, ktoré organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Registrujú sa deti po dovŕšení 6 roku života. Registračná povinnosť je zavedená preto, aby kluby stabilizovali svoju členskú základňu, čo je prvý predpoklad rozvoja všetkých vekových kategórií v klube a zvýšenie konkurencie v rámci slovenského hokeja.

Je hokej drahý šport?

Kluby na Slovensku dnes požičiavajú výstroj alebo jeho časť pre začínajúcich hráčov bezplatne. Treba mať len hokejku a vlastné korčule. Poplatky v kluboch za tréningy sú rôzne a pohybujú sa väčšinou medzi 40 – 60 EUR za mesiac.

Aké veci potrebujem na hokej?

Na začiatok ti stačí hokejka, korčule a chuť a vôľa začať. Ostatné časti výstroja sú v kluboch väčšinou k dispozícii na zapožičanie.

Je hokej ťažký šport?

Hokej je hlavne všestranný šport. Hokej naučí dieťa koordinácii pohybov, rýchlosti, fyzickej a psychickej odolnosti, hokej tiež buduje všeobecnú športovú pripravenosť dieťaťa. Na začiatku je to skôr zábava ako ťažký šport.

Koľko musím mať rokov?

Ideálny vek na začiatok je 5 – 7 rokov, ale napríklad Peter Bondra začal hrávať hokej ako 10-ročný, takže hoci má dieťa viac rokov, dvere má otvorené.

Akú dlhú hokejku potrebujem?

Ideálna dĺžka hokejky je taká, že keď si ju stojaci hráč (na korčuliach) postaví pred seba, siaha mu medzi bradu a konček nosa.

Dostanem aj pekný dres?

Samozrejme, kluby deťom zapožičajú dresy, v ktorých trénujú a hrajú zápasy.

Môžem hrať aj s kamarátmi?

Samozrejme, priveď so sebou na štadión aj svojich kamarátov, nech máte čím viac zábavy!

Prečo má brankár iný výstroj?

Výstroj každého hráča je zhotovený presne na účely, ktoré hráč na ľade plní. Útočníci a obrancovia majú výstroj prispôsobený tomu, že potrebujú byť na ľade obratní a rýchlo korčuľujúci. Brankár má špeciálny výstroj, aby bol schopný zabrániť čo najväčšiemu počtu gólov, ale tiež aby ho neobmedzoval v pohybe a obratnosti.

Zdroj: http://www.detinahokej.sk, Slovenský zväz ľadového hokeja a HK Sršne Košice

Zaujímavé články, názory

Názor rodiča: Prečo toľko investujem do športu pre svoje deti ?

Názor odborníka: Hokej sa hrá ľahko...........z tribúny

Sponzori