Dukla Trenčín víťazom 4. ročníka hokejového turnaja kadetov OFTUM CUP SLOVAKIA v Aréne Sršňov v Košiciach!
31.08.2020
Dukla Trenčín víťazom 4. ročníka hokejového turnaja kadetov OFTUM CUP SLOVAKIA v Aréne Sršňov v Košiciach

V priebehu 2 dní 15 zaujímavých zápasov. A že to neboli len také obyčajné zápasy svedčí aj fakt, že viaceré z nich sa skončili po nerozhodnom výsledku samostatnými nájazdmi. Play off systém sa osvedčil. Vždy bolo o čo hrať. Víťazom sa stali hokejisti HK Dukla Trenčín. GRATULUJEME.

A právom. Nemal na nich nikto. Nakladali jednému súperovi za druhým. Takto si raz predstavujem hrať naše Sršne. Mladí hokejisti z Trenčína  hrali zodpovedne dopredu aj dozadu. Ich hra mala myšlienku, zodpovedná obrana, smrtiaci  útok a najlepší brankár na turnaji. Bravóó Trenčín a môj klobúk dole. Aj keď sa všetky družstvá na turnaji snažili a nedá sa im nič vytknúť, tak Trenčín proste vyčnieval a zaslúžene sa stal víťazom. Vo finále si poradil s družstvom HC Košice, ktoré malo vo svojich radoch najlepšieho obrancu na turnaji Adama Beluška.

O tretie miesto sa zviedol tuhý boj a nakoniec bronzové medaily získali po víťazstve nad Slovanom Bratislava mladíci z Michaloviec. Taktiež chcem pochváliť družstvo chlapcov z Liba Academy, ktorí ak by premenili len polovicu svojich šancí, tak bojujú tiež o medaily. Ale na šance sa nehrá, tak si budú musieť ešte počkať.

  • Najlepší brankár: HK Dukla Trenčín č. 33   Fürsten Lukáš
  • Najlepší obranca: HC Košice č. 5   Beluško Adam
  • Najlepší útočník: HKM Michalovce č.9   Rohaľ Kamil

Konečné poradia turnaja:

  1.      HK Dukla Trenčín
  2.      HC Košice
  3.      HKM Michalovce
  4.      HC Slovan Bratislava
  5.      Liba Academy
  6.      HK Humenské Levy

Marek Mergleský, organizátor turnaja, Aréna Sršňov:

"Máme za sebou za posledných 10 dní štyri hokejové turnaje pre rôzne vekové kategórie. Som rád, že sa nám podarilo dotiahnuť aj dve družstvá zo západu Slovenska. Je to pre trénerov z východného Slovenska kvalitná previerka kde si môžu zmerať svoje sily pred nastávajúcou hokejovou sezónou. Škoda, že sa nám nedarí dotiahnuť družstvá aj zo stredného Slovenska. Taká Banská Bystrica, Zvolen, Martin by boli tiež zaujímavým spestrením turnaja. Nevadí, budeme na tom do budúcnosti viac pracovať."

Moje poďakovanie patrí sponzorovi turnaja spol. OFTUM SLOVAKIA p. Juhászovi ml. a st.

Pozrite si všetky fotografie z tohto vydareného turnaja v našej galérií.Sponzori