Hokejbalové ihrisko v Slovenskej hokejbalovej extralige sme pokrstili ako sa patrí – dvomi výhrami
21.11.2018
Hokejbalové ihrisko v Slovenskej hokejbalovej extralige sme pokrstili ako sa patrí – dvomi výhrami

Vždy sa teším keď prichádza niečo nové. Tentoraz to bola premiéra na našom novom hokejbalovom ihrisku v areály Arény Sršňov a to Slovenská hokejbalová extraliga v kategórii U14  (hráči nar. 2005 a ml.). Naposledy sa v Košiciach hrala extraliga pred 10 rokmi, kedže naše mesto nemalo doteraz ihrisko s regulérnymi rozmermi na hranie extraligy (52 x 26 m), preto sme veľmi radi, že týmto turnajom sa znovu začíname zapájať do diania v hokejbalovej extralige.

Zavítali k nám družstvá chlapcov z Topoľčian, Žiliny, Spišskej Belej, Banskej Bystrice. Samozrejme nechýbalo naše domáce družstvo chlapcov HK Sršne Košice, ktorý si počas ,,hokejového,, voľna, radi prídu zahrať aj hokejbal.

Hneď v prvom zápase sme nastúpili proti družstvu chlapcov z Banskej Bystrice. Aj keď v okyptenej zostave, chýbali nám šiesti hráči kvôli hokejovým povinnostiam, treba hráčov pochváliť, že od začiatku zápasu na súpera vybehli vo vysokom tempe. Schuti si poprihrávali, hlavne spolupráca Liščinského s Makom bola na vysokej úrovni, ale nezaostávali ani ďalší. Chlapci nakoniec vo svojom prvom zápase na domácom ihrisku zvíťazili 6:2.

V druhom zápase nás čakal ťažký súper a to družstvo chlapcov z Topoľčian, ktoré viedlo do tohto kola extraligovú tabuľku. Naši chlapci sa v zápase snažili , ale s jedným streleným gólom sa zápasy ťažko vyhrávajú. Vytvorili sme si síce páru šancí, ale tie zlikvidoval pozorne chytajúci brankár súperovho družstva . Nakoniec sa zápas skončil výsledkom 3:1 v prospech nášho súpera. Je treba podotknúť, že v družstve chlapcov z Topoľčian nastúpili všetko hokejisti a bolo vidieť, že na svojom domácom hokejbalovom ihrisku, ktoré majú len 30 m od svojho zimného štadióna, toho majú natrénované za tie roky podstatne viac.

Na tretí zápas som tešil špeciálne aj ja (niežeby na iné nie...), kedže trénerom súperovho družstva chlapcov zo Žiliny je p. Kašša. V minulosti som proti tomuto  postavou nevysokému hráčovi v extralige mužov často nastupoval a poviem vám, ten vám nedaroval ani meter ihriska. Svojho času sme sa spoločne stretli aj v Slovenskej hokejbalovej reprezentácii a vždy som si pochvaľoval spoluprácu s ním.

Na ihrisku sme však rýchlo na to zabudli a hnali sme každý svojich chlapcov. Zápas to bol ako na hojdačke, ešte 5 min. pred koncom sme prehrávali o dva góly , ale chlapci zvýšenou snahou v posledných minútach zápasu, otočili víťazstvo vo svoj prospech a nakoniec sme sa tešili my z víťazného  gólu len 30 sek. pred koncom hracieho času. Treba pochváliť všetkých našich hráčov za bojovný výkon, že ani za nepriaznivého stavu to nevzdali a podarilo sa im otočiť zápas. Hlavne na konci zápasu nás podržal brankár Zahatňanský, keď 4 sek. pred koncom zápasu chytil súperovu veľkú šancu na vyrovnanie v zápase. Zápas sa skončil naším víťazstvom 6:5.

Prinášame vám výsledky celého hracieho dňa 3.kola Slovenskej hokejbalovej extraligy v kategórii U14 ( hráči nar. 2005 a ml.):

 • MŠK Spišská Belá – ŠK Žirafa Žilina                          4:1
 • HK Sršne Košice – HBK Iskra Banská bystrica          6:2
 • MŠK Spišská Belá – ŠK Rebels 91 Topoľčany          3:1
 • ŠK Žirafa Žilina – HBK Iskra Banská Bystrica            5:0
 • HK Sršne Košice – ŠK Rebels 91 Topoľčany            1:3
 • MŠK Spišská Belá – HBK Iskra Banská Bystrica      18:0
 • HK Sršne Košice – ŠK Žirafa Žilina                            6:5     

Ešte komentár Mareka Mergleského organizátora 3.kola Slovenskej hokejbalovej extraligy:

Pred začiatkom turnaja som sa tešil na reakcie detí a rodičov súperových družstiev pri vstupe na náš štadión. Slovenskú hokejbalovú extraligu podporujem ako tréner našich chlapcov už tretiu sezónu. Pochodili sme spolu Topoľčany, Martin, Vrútky, Žilinu, Považskú Bystricu, Gajary, Kežmarok, Spišskú Belú, Devínsku novú ves a ďalšie mestá, kde sa hráva hokejbalové extraliga a preto viem porovnať podmienky.

Bolo zaujímavé sledovať chlapcov z Banskej Bystrice, ako po otvorení dverí do šatne č. 2 ostali v nemom úžase, že kde to prišli. Šatňa čistá, vyvoňaná, dizajn - radosť pozerať. Rodičia si zase vychutnávali po zápasoch svojich detí posedenie v bare. Na obed sa nebolo nutné nikde premiestňovať, všetko na jednom mieste. Nezabudli sme ani na trénerov družstiev a poskytli sme im spoločenskú miestnosť s občerstvením zadarmo. Všetci sme sa zhodli, že takto by to malo vyzerať na každom hokejbalovom turnaji Slovenskej hokejbalovej extraligy.

Na záver chcem dodať, že by bolo vhodné, ak podobne ako naši ôsmaci (kategória U14), aby aj naše ďalšie kategórie hokejistov v klube prejavili záujem o hranie Slovenskej hokejbalovej extraligy.

Hokejbalová extraliga nie je až tak náročná na čas, taktiež finančne je to pre hokejový klub prínos. Hrá sa len 5 x počas sezóny, vždy v nedeľu turnajovým systémom aj v kategóriách U8, U10, U12. Je to pre hokejistov príjemné spestrenie prípravy na hokej. Odporúčam každému hráčovi u nás v klube a budem veľmi rád, ak si to príde vyskúšať.  

A na úplný záver, chcem poďakovať p. Ľubošovi Makovi, rodičovi  jedného nášho hráča, ktorý mi to pomohol celé zorganizovať.
Ďakujem za peknú nedeľu.

Marek Mergleský

Pozrite si aj fotogalériu z extraligového 3. kola u nás v Aréne Sršňov.

Pre tých, ktorí by sa chceli bližšie zoznámiť s hokejbalom, prinášame tento článok - Prečo je hokejbal vhodný ako doplnkový šport.

Veľmi nás teší aj poďakovanie:

"Dovoľte mi, aby som vyjadril veľké poďakovanie klubu HK SRŠNE KOŠICE za zorganizovanie turnaja U 14,ktorý sa mal konať v Spišskej Belej. Musím podotknúť, že hneď ako sa v Košiciach dozvedeli že budeme mať problém tento turnaj usporiadať u nás, oni prví sa obrátili s ponukou na ShbÚ. A to je podľa mňa cesta, ktorou by sme sa mali uberať. Ďakujem aj ostatným mužstvám, že namiesto toho aby sa sťažovali tak do Košíc prišli, hoci ich to stálo 100 km naviac. No určite boli spokojní, pretože SRŠNE postavili nádherné ihrisko a organizáciu zvládli fantasticky. Ešte raz ďakujem."

S pozdravom
Patrik Vaverčák, prezident Mšk Spišská Belá. 

Kompletné výsledky:

Slovenská hokejbalová extraliga (SHbE) U14 2018/2019

 

3. turnaj 18. 11. 2018 – Vrútky, organizátor: HBK Medokýš Martin

 

HBK Medokýš Martin – HBC Iepurii DNV  2:1 (0:0,2:1)

Góly: Porubský, Jankovič – Kollár

HBK Kometa Vrútky – HBC DT Považská Bystrica 6:4 (3:1,3:3)

Góly: Janík 2, Zajac, Baštovanský, Králik, Chrastina – Martinka 2, Hrenák, Rybárik

HBK Medokýš Martin – HBK Žochári Topoľčany 0:1 (0:0,0:1)

Gól: Bujna   

HBC Iepurii DNV – HBC DT Považská Bystrica 3:2 (3:2,0:0)

Góly: Sisík 2, Mateičková – Jakubík, Hanák  

HBK Kometa Vrútky – HBK Žochári Topoľčany 1:1 (1:1,0:0)

Góly: Zajac – Takáč

HBK Medokýš Martin – HBC DT Považská Bystrica 7:1 (1:0,6:1)

Góly: Hogh 2, Jankovič, Mendel, Jesenský, Lalík, Citterberg – Hanák

HBK Kometa Vrútky – HBC Iepurii DNV 1: 5 (0:2,1:3)

Góly: Zajac – Sisík, Holička po 2, Kollár

 

3. turnaj 18. 11. 2018 – Košice, organizátor: HK Sršne Košice

 

MŠK Spišská Belá – HBC 07 Žirafa Žilina  4:1 (1:1,3:0)

Góly: Vaverčák 2, Doša, Saxa – Valášek

HK Sršne Košice – HBK Iskra Banská Bystrica 6:2 (2:1,4:1)

Góly: Liščinský, Adámy po 2, Makó, Vasilik – Godžák, Belan

MŠK Spišská Belá – ŠK Rebels 91 Topoľčany 3:1 (1:0,2:1)

Góly: Kvasnaková, Božoň, Duľa – Mrižo    

HBC 07 Žirafa Žilina – HBK Iskra Banská Bystrica 5:0 (3:0,2:0)

Góly: Dúbravík 2, Mindek, Valášek, Macák

HK Sršne Košice – ŠK Rebels 91 Topoľčany 1:3 (1:3,0:0)

Góly: Adámy – Šimko 2, Filipeje

MŠK Spišská Belá – HBK Iskra Banská Bystrica 18:0 (7:0,11:0)

Góly: Vaverčák 4, Doša, Božoň, Frankovský, Saxa, Kvasnaková po 2, Novajovský, Duľa, Brejčák, Knapík

HK Sršne Košice – HBC 07 Žirafa Žilina 6:5  (3:3,3:2)

Góly: Makó, Liščinský po 2, Vasilik, Adámy – Macák 2, Krištof, R. Kašša, Dúbravík

 

TABUĽKA PO 3. TURNAJI

 

 •   1. MŠK Spišská Belá                                   9          8          1          0          38:  4               17
 •   2. ŠK Rebels 91 Topoľčany                        8          7          0          1          47:  7               14
 •   3. HBK Žochári Topoľčany                        8          5          1          2          29:  8               11
 •   4. HBK Medokýš Martin                             9          5          1          3          31: 18              11
 •   5. HBC Iepurii DNV                                     8          5          0          3          34: 13              10
 •   6. HK Sršne Košice                                     9          5          0          4          36: 25              10
 •   7. HBK Kometa Vrútky                               9          3          1          5          27: 31                7
 •   8. HBC 07 Žirafa Žilina                               8          2          0          6          20: 31                4
 •   9. HBC DT Považská Bystrica                    9          1          0          8          16: 41                2
 • 10. HBK Iskra Banská Bystrica                    9          0          0          9            8:108               0

Sponzori