Hokejový prváci z HK Sršne Košice zasadli po prvý krát do školských lavíc
26.09.2019
Toto sú oni !!! - Hokejový prváci z HK Sršne Košice zasadli po prvý krát do školských lavíc

Deväť našich malých hokejistov si to po prvýkrát namierilo do školy ZŠ Drábova na sídlisku KVP v Košiciach. Táto škola je partnerskou školou hokejového klubu HK Sršne Košice a nachádza sa len 30 m od zimného štadióna Aréna Sršňov, kde organizuje svoju športovú činnosť náš mládežnícky hokejový klub HK Sršne Košice. Už od minulého školského roku sa nám podarilo na tejto škole vytvoriť triedu s rozšírenou športovou prípravou a rodičia ako aj naše deti v klube si to veľmi pochvaľujú.

Žiaci majú namiesto dvoch hodín telesnej výchovy počas týždňa až tri a z toho jedna hodina prebieha tréningom na ľade. Ďalšou veľkou výhodou žiakov, ktorý sa do tejto triedy zapíšu je, že ich naši tréneri po hokejovom tréningu odprevadia do školy a môžu tak trénovať v doobedňajšom čase, keď sú ich rodičia v práci. Rodičia týchto našich hokejových prváčikov si tiež pochvaľujú to, že na štadióne majú naši najmenší možnosť si ponechať hokejovú výstroj vo svojej vlastnej šatni a nemusia ju tak vláčiť so sebou domou.

Tento rok sa do športovo - hokejovej triedy zapísalo hneď 9 prváčikov a všetci sa z toho v našom klube veľmi tešíme.  Ja verím, že sa im u nás bude páčiť a v mene nášho mládežníckeho hokejového klubu HK Sršne Košice im držím palce v ich ďalšom športovo – hokejovom napredovaní.

Marek Mergleský


Sponzori