Miro Šatan nás prekvapil v Aréne Sršňov!
19.09.2019
Miro Šatan nás prekvapil v Aréne Sršňov!

Legendárny slovenský hokejista a šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miro Šatan nás prekvapil vo štvrtok 12.9.2019 v Aréne Sršňov na tréningu medzi našimi najmenšími začínajúcimi hokejistami v hokejovom klube HK Sršne Košice. V stredu 11.9.2019 mi zazvonil mobil a ozval sa mi známy hlas zo Slovenského zväzu ľadového hokeja. Hovorí mi, Mergy, čo ty na to, keby som ti zajtra dotiahol k tebe na štadión jednu hokejovú legendu? Ja mu na to, jasné, že ju priveď. Ešteže som sa nezabudol opýtať, že kto to bude. Vraj Miro Šatan, terajší šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja a naša hokejová legenda. Juuj, potešil som sa. Hneď mi aj svitlo v gebuli, nech príde na 16:35 na ľad. Vtedy tam budú naši najmenší začínajúci hokejisti, poniektorí budú absolvovať  len svoj v poradí druhý hokejový tréning, tak sa isto potešia.

No a ja som sa zatiaľ na našu legendu išiel pripravovať. Nezvyknem si písať prejavy, keď moderujem naše akcie v Aréne Sršňov a tiež sa nezvyknem takto vyobliekať J. Pri Mirovi som však musel urobiť výnimku a dôsledne sa naňho pripraviť, lebo takáto legenda ešte u nás v Aréne Sršňov na ľade nestála. Toľko ocenení čo on pozbieral, no nechcel som nič vynechať. Tak som písal a písal a na druhý deň rozprával a rozprával, však už aj Miro sa na ľade  smial, že ten Mergy, ten je dobrý týpekJ. A keď som spomenul, že volali ho ,,tichý zabiják,, , išiel sa po.... No čo vám poviem, uctili sme si ho ako sa patrí. Detičky aj rodičia si nezabudli urobiť fotečky a nechýbali tiež podpisy. Ja sa chcem na záver Mirovi poďakovať za to, že nás prišiel pozrieť a povzbudiť našich začínajúcich najmenších hokejistov v našom hokejovom klube HK Sršne Košice.

Miro Šatan ĎAKUJEME a nech sa ti darí v pozícii šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja!!!

Fotografie z atmosféry nájdete v našej galérii.

Pozrite si aj video z jeho bohatej hokejovej kariéry

Pozrite si aj video príhovoru šéfa klubu HK Sršne Košice Mareka Mergleského k Mirovi Šatanovi

Celý text príhovoru šéfa klubu HK Sršne Košice Mareka Mergleského k Mirovi Šatanovi:

"Milé deti, naši malí  hokejisti, vážení rodičia.

Dnes som si dovolil medzi nás zavolať veľkú legendu Slovenského a svetového hokeja. Som veľmi rád, že prijal naše pozvanie a stojí tu medzi nami.

Nezvyknem si pripravovať prejavy keď stojím na našom sršňovskom ľade. Väčšinou improvizujem.

Dnes však urobím výnimku, pretože takáto legenda ešte na našom ľade nestála. Tých úspechov, ktoré tento pán hokejista počas svojej hokejovej kariéry nazbieral , je nespočetné množstvo a ja by som nerád niečo nespomenul.

Pred nami stojí veľká legenda Slovenského a svetového hokeja.

Tento pán hokejista je účastníkom viacerých majstrovstiev sveta, olympijských hier a svetového pohára. Je majstrom sveta z roku 2002 z Goteborgu, z ďalších majstrovstiev sveta má taktiež 2 strieborné  a  bronzovú  medailu. Je  víťazom Stanley cupu a trojnásobným víťazom  slovenskej hokejovej extraligy.

Dlhé roky bol kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie.

Pre svoju schopnosť dávať rozhodujúce góly ho volali tichý zabijak. Vedel byť vždy v správny čas na správnom mieste. Ako sa hovorí, dobrý hokejista sa nachádza tam, kde je puk. Ten najlepší je vždy tam, kde puk ešte len bude.

Za slovenskú hokejovú reprezentáciu odohral 183 zápasov a zaznamenal úctyhodných 86 gólov.

Je najlepším strelcom v histórii Slovenska.

3 x sa stal najlepším hokejistom roka v ankete zlatý puk.

Po ukončení  hokejovej kariéry sa stal generálnym manažérom slovenskej hokejovej reprezentácie a od júna 2019 je  šéfom slovenského zväzu ľadového hokeja.

Milí naši hokejisti, vážení rodičia, dovoľte mi predstaviť nášho legendárneho Slovenského hokejistu p. Miroslava Šatana.

Teraz už mu prenechám slovo, aby som tu nerozprával len ja, nech sa páči."

Marek MergleskýSponzori