Na turnaji ČSOB Poisťovňa baví hokejom v Aréne Sršňov pre kategóriu hráčov ročník 2008 - 2009 deťom ceny odovzdával brankár majstrov sveta z roku 2002 J.Lašák!
06.01.2018
Na turnaji  ČSOB Poisťovňa baví hokejom v Aréne Sršňov pre kategóriu hráčov ročník 2008 - 2009 deťom ceny odovzdával brankár majstrov sveta z roku 2002 J.Lašák!

Účastníkov hokejového turnaja tretiakov a štvrtákov v košickej Aréne Sršňov prekvapila v utorok veľká osobnosť slovenského hokeja. Medaily malým hokejistom prišiel nečakane odovzdať majster sveta z roku 2002 Ján Lašák.

„Išlo v podstate o zhodu okolností. Ráno som mal tréning s deťmi v Rožňave a zavolal som do Arény Sršňov, že by som sa chcel prísť pozrieť na ich tréning a hlavne na prácu s malými brankármi. V tom sa dozvedel, že tu práve organizujú turnaj a tak som prišiel pomôcť odovzdať ceny,“ okomentoval svoju nečakanú účasť v aréne na košickom sídlisku KVP Lašák. V prítomnosti malých hokejistov v ňom ožili spomienky na čase, kedy začínal s ľadovým športom on sám. „To už bolo dávno, to bol pravek,“ rozosmial sa majiteľ kompletnej zbierky medailí z majstrovstiev sveta. „Faktom je, že pobyt medzi deťmi mi vždy dobije energiu a človek sa potom cíti spokojnejší. Deti sú cesta, ktorou musíme ísť.“

IMG_7675Účastníci turnaja v Aréne Sršňov (foto jäzva)

Tridsaťosemročný Zvolenčan ukončil kariéru po sezóne 2016-17, no v hokeji je činný naďalej. Jeho hlavnou úlohou je zastrešovať prácu s brankármi v rámci reprezentačnej štruktúry.

Pri jednotlivých mládežníckych výberoch máme samozrejme špičkových odborníkov a tam je to teda na úrovni debát, zisťovania informácií o výkonoch, silných a slabých stránkach, či povahových charakteroch chalanov. Aj teraz sme opäť riešili niečo ohľadom osemnástky s Markom Milým. Okrem toho sa však snažím chodiť po kluboch a dávať dohromady brankársku komunitu. Nie je natoľko spojená a snažím sa ju dávať dohromady. Vždy som chcel po kariére cestovať a teraz sa mi to plní. Včera som spal v Rimavskej Sobote, dnes v Košiciach, nasledovať budú Spišská Nová Ves či Poprad,“ uviedol so širokým úsmevom Ján Lašák.

Cieľom celého jeho snaženia má byť pozdvihnúť úroveň práce s mladými brankármi u nás.

Stále je tu potenciál pre ďalšie zlepšenie. Môžem povedať, že v niektorých kluboch sú brankári trénovaní na veľmi dobrej úrovni už teraz. Sú však aj kluby, kde sa brankárom nevenujú vôbec. Práve tým sa snažím pomôcť a nesnažím sa vychovať hráčov, ale trénerov. Tí sú základom, pretože ja môžem byť s tými deťmi hodinu, ale oni sa im budú venovať deň čo deň. Ak vychováme vzdelaných trénerov, tak oni potom tie vedomosti prenesú na svojich zverencov,“ pridal majster sveta z Göteborgu.

Viac informácií a fotografií najdete aj v tomto článku na www.kosiceonline.sk

Zdroj text: http://www.hokej.sk, foto: Jazvä


Sponzori