EYOF: Pozrite si ako Marek Mergleský bojoval na mestskom zastupiteľstve za výstavbu a rekonštrukcie košických športovísk!
13.03.2019
Pozrite si ako Marek Mergleský bojoval na mestskom zastupiteľstve za výstavbu a rekonštrukcie košických športovísk!

Dobrý deň prajem všetkým, moje meno je Marek Mergleský a som konateľom spoločnosti FLM s.r.o., ktorá vybudovala v Košiciach v areály ZŠ Drábova na sídl. KVP zimný štadión Aréna Sršňov, hokejbalové a multifunkčné ihrisko. Mesto Košice mojej spoločnosti v roku 2010poskytlo pozemok do prenájmu na 30 rokov ako prípad hodný osobitného zreteľa. Investičný náklad na vybudovanie športového areálu Aréna Sršňov je k dnešnému dňu 2,5 mil. EUR. Prevádzka zimného štadióna nás mesačne stojí 35 000 Eur, v čom sú započítané splátky úverov, mzdy zamestnancov a energie potrebné na prevádzku zimného štadióna. Mesto Košice nám na výstavbu a tiež na prevádzku zimného štadióna neposkytlo a ani v súčasnosti neposkytuje žiadne finančné prostriedky.

Zimný štadión využívajú žiaci susednej školy, ktorej poskytujeme ľadohodiny zdarma  a taktiež štadión navštevuje široká verejnosť. V roku 2016 som u nás na zimnom štadióne Aréna Sršňov založil hokejový mládežnícky klub,  v ktorom nám denne športuje po 3 rokoch činnosti už viac ako 200 detí. Záujem detí o športovanie v  klube je obrovský. V minulosti som počúval ako detí nechcú športovať. Dnes po troch rokoch činnosti okolo klubu môžem povedať, že deti športovať záujem majú, u mňa na štadióne si dokonca lámem hlavu, ako uspokojiť ich záujem.

Spolupráca so susednou ZŠ Drábova a s p. riaditeľkou Kmiťovou funguje ukážkovo. Na ZŠ Drábova, ktorá sa nachádza len 20 m od zimného štadióna, sme tento rok po prvýkrát otvorili triedu s rozšírenou športovou prípravou so zameraním na ľadový hokej, od piateho ročníka ZŠ máme v pláne na tejto škole otvoriť športové hokejové triedy.

Už 3 roky stojím pravidelne v hale 2 x do týždňa v čase hokejového tréningu našich najmenších začínajúcich hokejistov, ktorým bezplatne poskytujem korčule, hokejku a prilbu. Na hokej si tak dnes k nám do hokejového klubu HK Sršne Košice stačí doniesť len športové oblečenie a zimné rukavice.

Keď sa rodičov pýtam, čo ich k nám do hokejového klubu priviedlo, jednou z vecí, okrem unikátneho prepojenia školy a zimného štadióna, dosť podstatnou,  je krása nášho športoviska. Deti na ľade, rodičia napriek teplote v hale 5 stupňov celzia, sediaci v kaviarni na kávičke v krátkom tričku pri 22 stupňoch, v krbe hreje ohník, v okolí haly detské ihriská, anglické trávniky, ktoré zavlažujeme dažďovou vodou zbieranou zo strechy zimného štadióna a taktiež túto vodu používame vo wc a na zavlažovanie trávnikov v okolí haly a školy, aby sme šetrili prevádzkové náklady.

Máme krásny zimný štadión, ktorý minimálne na Slovensku, nemá páru.

Úprimne sa z toho teším.

Zúčastňujem  sa dnešného zastupiteľstva, pretože mi je šport blízky a nie je mi jedno,  ako sa tu rozoberajú letné olympijské hry mládeže Eyof  a naše športoviská.

Som jednoznačne toho názoru, že do toho treba ísť. Naše košické športoviská sú v žalostnom stave. Viď stará športová hala, hádzanárska hala, taktiež  hala Cassosport. Je potrebné ich rekonštruovať.

Preto rekonštruujme naše haly, vráti sa nám to minimálne v počte športujúcich detí, nehovoriac o ďalších aspektoch.

Túto halu, Arénu Sršňov, viem mestu Košice, počas podujatia Eyof ponúknuť, pretože mám záujem na tom, aby sa toto podujatie v Košiciach uskutočnilo. Pri nie veľkej investícii mesta do podlahy, palubovky, je možné premeniť zimný štadión Aréna Sršňov na športovú halu. Áno máme hľadisko len pre 100 návštevníkov, ale existujú moderné skladacie tribúny  takže vieme hľadisko za minimálnych nákladov rozšíriť na min. 500 fanúšikov, čo si myslím, že pre športy, o ktoré bude menší záujem, to bude plne postačovať.

Posledné k čomu s chcem vyjadriť, je stav našich vysokoškolských internátov, ktoré je možné vďaka Eyof zrekonštruovať. Som organizátorom hokejových turnajov, či už pre mládež alebo amatérskych hokejistov a napriek tomu, že sa vysokoškolské internáty na Jedlíkovej ulici nachádzajú len cca.800 m od mojej haly, napriek výhodnej cene za ubytovanie,  sa tam hanbím, na základe stavu aký tam pretrváva, družstvá ubytovať.

Preto apelujem na našich poslancov, aby nepremrhali šancu zrekonštruovať za štátne finančné prostriedky tieto haly, internáty a postaviť národné tenisové centrum. Táto šanca tu nebola 20 – 30 rokov a nemusí sa tak skoro opakovať.

Odmenou nám budú krásne haly, usmiate tváre našich športujúcich detí a s nimi úsmev aj na tvárach ich rodičov.

Ďakujem.
Marek Mergleský
Aréna Sršňov.

Pozrite si aj videozáznam zo zastupiteľstva, kde Marek Mergleský vystúpil na tomto odkaze.

 

 

 


Sponzori