Siedmaci HK Sršne Košice na Oftum Cupe na peknom 2. mieste
29.08.2017

V Aréne Sršňov to počas tohto víkendu opäť žilo mládežníckym hokejovým turnajom. Oftum Cup – 1. ročník hokejového  turnaja kategórie 2004 -2005 – 3 dni – 21 zápasov a naviac súťaže zručnosti. Predstavilo sa nám 6 družstiev a bolo sa načo pozerať . Našim chlapcom z HK Sršne Košice sa na turnaji darilo a po základnej časti skončili na 2. mieste. Nasledoval semifinálový zápas  a podarilo sa nám poraziť družstvo MsHKM Žilina. Zaslúžene sme postúpili do finále , kde sme sa stretli s HC  Slovan Bratislava . Tento súper však už bol nad naše sily a zaslúžene zvíťazil , keď počas celého turnaja nenašiel premožiteľa.

Blahoželáme víťazovi turnaja družstvu HC Slovan Bratislava. Naši chlapci skončili na peknom druhom mieste a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo MsHKM Žilina .

6.       HC Lučenec

Spestrením turnaja boli sobotňajšie súťaže zručnosti , kde dominovali naši chlapci z HK Sršne Košice .

Najlepším brankárom , ktorý v súťažiach zručnosti chytil všetkých 5 nájazdov bol Adrián Zahatňanský z HK Sršne Košice .

Ďalší víťazi jednotlivých disciplín:

• rýchlosť  na 1 kolo : Sivák ( HK Sršne Košice )
  • zručnosť : Tomášek ( MsHKM Žilina )
  • presnosť streľby : Kolinko ( HK Sršne Košice )
  • nájazdy útočníkov : Malatinec ( MsHKM Žilina )

Na konci turnja boli vyhlásený najlepší hráči na jednotlivých postoch:

• brankár turnaja : Matej Repák – HC Slovan Bratislava
  • obranca : Martin Sluka – MsHK Žilina
  • Útočník : Sivák - HK Sršne Košice

Všetkým blahoželáme.

Prežili sme krásne 3 dni – zhodli sa všetky zúčastnené družstvá .

"Ujo – máte najkrajší štadión" – zahlásili chlapci Slovana Bratislava po príchode do šatne. Ďakujeme :)

Ďakujeme aj za ocenenie organizácie turnaja spoločnosťou superturnaje.cz , ktorá počas turnaja zabezpečovala fotenie jednotlivých družstiev aj hráčov a prispela tak svojou troškou k spestreniu turnaja.

V neposlednom rade sa chcem poďakovať spoločnosti OFTUM očná klinika, ktorá venovala ceny do turnaja a tiež všetkým, ktorí sa úspešne podieľali na organizovaní turnaji, či už rozhodcom, časomeračom, mamičkám v spoločenskej miestnosti, maskotovi Lindovi a ďalším .

Napísal: Marek Mergleský