Stal sa zázrak. Až 84 škôlkárov a prvákov na prvom tréningu v HK Sršne Košice!
08.09.2019
Stal sa zázrak. Až 84 škôlkárov a prvákov na prvom tréningu v HK Sršne Košice!

Miracle on ice. Až 84 detí sa nám zjavilo vo štvrtok 5.septembra 2019  na  ľade na prvom tréningu hokejovej prípravky  pre najmenších začínajúcich hokejistov skupiny HP 0 v našom mládežníckom hokejovom klube HK Sršne Košice. A to máme pred sebou celý september, kedy sa nám deti po prázdninách vracajú na ľad.

Keby mi  niekto bol v septembri 2016, keď sme začínali robiť prvý nábor a prišlo nám 5 detí  povedal, že o tri roky ich bude plný ľad, asi by som mu poklepal na čelo.

Veľa klubov na Slovensku plače, že nemá deti a čo by za to dali. Ja si začínam lámať hlavu, ako uspokojiť ich záujem. Pred prvým štvrtkovým tréningom našej prípravky, bola v útrobách zimného štadióna Aréna Sršňov 10 m rada na korčule, prilby a hokejky,  ktoré u nás v klube rozdávame zadarmo. Naposledy som takúto radu zažil v 87, keď ma otec poslal do rady na košický večerník. Opäť som nič nestíhal a len som rozdával. Opäť mám vyčistený sklad, ale tiež dobrý pocit z toho, že ideme dobrou cestou. 

Na Slovensku prebehli na prelome mája a júna hokejové majstrovstvá sveta a veril som, že by to mohlo pomôcť aj záujmu malých detí o hokej. Že ten záujem bude až taký, sa mi ani vo sne nesnívalo. Opäť sa mi potvrdilo, že tvrdá práca prináša svoje ovocie. Naše nábory stále vylepšujeme, sme v škôlkach, školách, denných táboroch, na ulici, na detských ihriskách, v ZOO, v obchodných centrách a všade, kde je to len možné. Nie je sranda postaviť sa na akcii Vital sport pred Decathlon v sobotu ráno o 8:00 a ukončiť to o 19:00 hod. Búšiť do "pinďúrov" nech nesedia doma pri mobiloch, tabletoch. Zaujať ich pozornosť, robiť im ,,šaša,, prejsť im cez rozum J a nasmerovať ich k nám na ľad.  Na druhý deň v nedeľu v ZOO na festivale maskotov opäť to isté. Náročné. V pondelok si chodím po víkende do práce v poslednom čase oddýchnuť. Ale mám dobrý pocit z toho, že deti, pokiaľ im vytvoríte podmienky a zaujmete ich pozornosť, si k nám do Arény Sršňov spolu so svojimi rodičmi hľadajú cestu stále viac a viac. Som rád, že môžem byť pri tom a chcem veriť, že táto práca ma nikdy neomrzí.

Keďže tých najmenších "pinďúrov"  od 4 do 8 rokov chceme mať na ľade stále viac a viac,  len pripomínam, že tréningy našej korčuliarsko – hokejovej prípravky pre začínajúcich najmenších hokejistov HP 0-1  ( aj pre tých, ktorý nikdy nestáli na korčuliach ) sa konajú každý štvrtok v čase o 16:35 hod. a tiež v sobotu o 9:45 hod. Korčule, hokejky a prilby mám už opäť dokúpené, stačí si teraz priniesť so sebou  už len otepľovačky a zimné rukavice. Tak hor sa na zimný štadión  Aréna Sršňov vyskúšať si náš sršňovský ľad. Hokejový výstroj aj ľadová plocha s našimi skúsenými trénermi je teraz pre vás k dispozícii zadarmo!!!

Pozrite si aj atmosféru v našej fotogalérií.

Tešíme sa na vás!
Marek Mergleský


Sponzori