HK Sršne Košice starší žiaci ôsmaci na majstrovstvách Slovenska v ľadovom hokeji v Martine v dňoch 8.-10.4.2024 obsadili 5. miesto
16.04.2024
HK Sršne Košice starší žiaci ôsmaci na majstrovstvách Slovenska v ľadovom hokeji v Martine v dňoch 8.-10.4.2024 obsadili 5. miesto

V dňoch 8.-10.4.2024 sa naši chlapci z hokejového klubu HK Sršne Košice predstavili na majstrovstvách Slovenska v ľadovom hokeji, ktoré sa konali na Martinskom zimnom štadióne. Odohrali sme celkovo 5 zápasov. 

V prvom zápase sme len tesne o gól podľahli súperovi z klubu  Barani Banská Bystrica. Škoda našich nepremenených šancí, hlavne nepremenené samostatné nájazdy môžu mrzieť našich hráčov. Aj sám tréner súperovho družstva uznal, že jeho zverenci boli šťastnejším družstvom. Mohli sme kľudne vyhrať, ale hokej sa nehrá na keby. V ďalšom súboji boli  nad naše sily chlapci z Trenčína, aj keď sme na začiatku zápasu viedli, nakoniec náš súper zaslúžene zvíťazil.

V súboji s Liptovským Mikulášom sa nám po dobrom výkone podarilo zvíťaziť.

V ďalšom súboji sme rozdielom dvoch gólov prehrali s našim odvekým rivalom z HC Košice v pomere 3:1. Aj keď chlapci v tomto zápase bojovali až do konca, nakoniec sa z víťazstva tešil náš súper, ktorému gratulujeme k titulu majstra Slovenska. V poslednom zápase sme si to rozdali s chlapcami z Hoba Bratislava, ktorým sme podľahli o dva góly a umiestnili sme sa na konečnom piatom mieste.

Našich chlapcom patrí poďakovanie za účinkovanie na majstrovstvách Slovenska. V každom zápase na turnaji sme išli na doraz, našim súperom sme boli viac ako dôstojným súperom a potrápili sme ich.

Už len dostať sa na majstrovstvá Slovenska v ľadovom hokeji, kde môže štartovať len 6 družstiev z pomedzi 77 družstiev, ktoré v danej kategórii štartujú na Slovensku v hokejových  súťažiach, je veľkým úspechom. Tobôž v klube, ktorý bude pomaly štartovať len svoju  deviatu hokejovú sezónu.

Na majstrovstvá Slovenska sa nedostali extraligové družstvá s veľkou mládežníckou základňou ako HC Slovan Bratislava, HK Nitra, HK Poprad, HKM Zvolen a veľa ďalších klubov s dlhoročnou históriou, preto si to o to viac ceníme.

Sršne boli na turnaji viditeľné aj v hľadisku. Veľké poďakovanie patrí našim trénerom a vedúcim družstiev, ktorí merali cestu do Martina a spoločne s vedením klubu a našimi rodičmi, vytvorili svojím povzbudzovaním našim chlapcom domáce prostredie.

Marek Mergleský – predseda hokejového klubu: "Bolo pre nás veľkou cťou zmerať si po prvý krát sily s najlepšími družstvami na Slovensku v mládežníckom hokeji v kategórii starších žiakov. Chlapci dôstojne reprezentovali náš hokejový klub HK Sršne Košice a môžeme byť na nich hrdí. Škoda výsledku, lebo pri dobrej konštelácii, sme mohli siahať na medailu. Hokej sa však nehrá na kebyJ. Nevadí, poučíme sa z toho a ak sa nám na ďalšiu sezónu podarí opäť postúpiť  na majstrovstvá Slovenska v hokeji v kategórii starších žiakov, budeme ešte silnejší. Každým rokom nám idú populačne silnejšie ročníky a tým pádom aj silnejší  výber hráčov. Dostať sa do prvých troch útokov bude náročnejšie. Ja sa už teraz  teším, keď o pár rokov, nabehnú naši terajší druháci a tretiaci na majstrovstvá SK, kde už dnes vyberáme z viac ako 50 hráčov."

Všetky fotografie z turnaja nájdete v našej fotogalérií.Sponzori